Właściciel

Jan Lubomirski-Lanckoroński razem z rodziną, od lat przyjeżdża do Zamku, jako do swojej letniej rezydencji. Często wspomina, że to właśnie tutaj potrafi w pełni się zrelaksować i odpocząć.

Od 2000 roku właścicielem zamku oraz pałacu jest Jan Lubomirski-Lanckoroński, który uczynił z zamku w Lubniewicach rodzinną siedzibę i angażuje się w przywracanie budowlom dawnej świetności. Nad planami zagospodarowania zamku czuwa Fundacja Książąt Lubomirskich, której misją jest m.in. ochrona dziedzictwa narodowego, finansowanie projektów edukacyjnych, naukowych i kulturalnych, oraz renowacja zabytków.

 

Jan Lubomirski-Lanckoroński

Jan Lubomirski – Lanckoroński ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po aplikacji został radcą prawnym. Naukę kontynuował za granicą, na Uniwersytetach LSI w Londynie oraz University of Navarra w Barcelonie we współpracy z Uniwersytetem Harvarda, gdzie ukończył Advanced Management Program. Płynnie zna języki niemiecki, angielski, włoski, francuski i rosyjski. Biznesmen, filantrop i patriota. Pierwszą spółkę założył w czasie studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest prezesem Fundacji Książąt Lubomirskich i Grupy Landeskrone oraz członkiem Rady Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie,  Rady Muzeum Łazienki Królewskie, Rady Business Centre Club oraz wielu innych organizacji społecznych i kulturalnych.