Prezes Fundacji, Jan Lubomirski – Lanckoroński został laureatem plebiscytu „Osobowość Roku 2022”!

Z przyjemnością informujemy, iż Prezes Fundacji Książąt Lubomirskich Jan Lubomirski – Lanckoroński został laureatem Konkursu Plebiscytowego „Osobowość Roku 2022” w kategorii Działalność społeczna i charytatywna organizowanego przez „Gazetę Lubuską”.
Prezes Jan Lubomirski – Lanckoroński poprzez działania Fundacji, która powstała w celu kontynuacji działalności społecznej, edukacyjnej, kulturalnej i dobroczynnej prowadzonej przez ród książąt Lubomirskich,  wspiera rozwój polskiej sztuki oraz nauki, rozwija projekty medyczne i edukacyjne, funduje stypendia, przekazuje do szkół sprzęty komputerowe a także zajmuje się renowacją cennych zabytków. Fundacja jest szczególnie zaangażowana w prace społeczne i pomoc osobom potrzebującym.
Zamek Książąt Lubomirskich w Lubniewicach, pomimo tego, iż jest prywatną własnością, jest również miejscem wielu otwartych wydarzeń kulturalnych, takich jak Lubomirski Festival, czy organizowane przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury „Pod Morwą”  Narodowe Czytanie oraz Noc Świętojańska.
Na terenie Zamku kręcono filmy, w tym „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, w którym główne role grali Magdalena Boczarska oraz Piotr Adamczyk. Z inicjatywy Jana Lubomirskiego – Lanckorońskiego gościli tu także Maryla Rodowicz oraz Donatan, którzy nagrywali teledysk do piosenki „Pełnia”.  Muzyk Donatan współpracował również z piosenkarką Cleo – swoim występem uświetnili również Lubniewickie Święto Sandacza, oraz zespołem Enej nad klipami do utworów „Brać” oraz „Sztorm”, również kręconych na Zamku Książąt Lubomirskich w Lubniewicach.
Prezes Jan Lubomirski – Lanckoroński poprzez Fundację wspiera również projekty medyczne, między innymi przekazuje pomoc Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w Lubniewicach, a także włącza się w aukcje charytatywne Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w których wylicytować można na przykład oprowadzanie po Zamku Książąt Lubomirskich w Lubniewicach. Licytacja okazała się wielkim sukcesem i dzięki niej udało się zebrać ponad 17 tysięcy złotych.
Jak już wspominaliśmy wcześniej, we wrześniu ubiegłego roku podczas Lubomirski Festival gościliśmy na Zamku Filharmonię Zielonogórską wraz z jej dyrektorem Rafałem Kłoczko oraz Filharmonię Śląską pod dyrygenturą maestro Sebastiana Perłowskiego. Na przestrzeni lat gościliśmy również Filharmonię Krakowską oraz Filharmonię Gorzowską.
Mieliśmy także okazję organizować wystawy rękodzielnicze a także wystawy lokalnych artystów, między innymi wernisaż wystawy „Brzegi”, prezentującej twórczość pani Agaty Kaczuk – Jagielnik.
Pamiętając o najmłodszych mieszkańcach Lubniewic zaprosiliśmy do naszego Zamku Świętego Mikołaja, który spotkał się tam z dziećmi i rozdał świąteczne prezenty oraz organizowaliśmy świąteczne konkursy. Ufundowaliśmy nagrody dla wszystkich uczestników konkursu Karpiowe Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka.
Jan Lubomirski – Lanckoroński partycypował również w kosztach związanych z przygotowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Lubniewicach.
W ciągu ostatnich lat odwiedziło nas mnóstwo ciekawych osób, między innymi Zofia Mąkosa – laureatka Lubuskiego Wawrzyna Literackiego oraz Rafał Buczyński, który odwiedzał rowerem najpiękniejsze miejsca w Polsce w ramach walki z nowotworem (projekt „100 dni rowerem”).
Mieliśmy przyjemność gościć także Jej Ekscelencję Panią Ambasador Węgier Orsoly’ę Zsuzsanny’ę Kovács.
Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy – jest to dla nas potwierdzenie tego, jak istotne są podejmowane przez nas inicjatywy.

Please follow and like us:
Pin Share

Sezon 2023 otwarty!

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością ogłaszamy otwarcie sezonu 2023 w Zamku Książąt Lubomirskich.

W celu umówienia zwiedzania, prosimy o zapisy
od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00 – pod numerem 882 005 033.
W weekendy – pod numerem 503 872 397

Zwiedzanie piątek, sobota i niedziela w godzinach 10:00 – 14:00, ostatnie wejście grupy o godzinie 13:00

Bilety

Osoby dorosłe – 18 zł/os.
Dzieci do 10 lat – 10 zł/os.
Płatne gotówką u przewodnika

W razie potrzeby wystawienia faktury, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Do zobaczenia!

Please follow and like us:
Pin Share

Wycieczka lubniewickich przedszkolaków

Drodzy Państwo,
Zamek Książąt Lubomirskich odwiedziła grupa dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubniewicach. Cieszymy się, że goście już w tak młodym wieku chętnie przemierzają zabytkowe wnętrza zamku. Zapraszamy do odwiedzin wszystkie dzieci i młodzież zainteresowane historią rodu książąt Lubomirskich, zamku oraz Lubniewic!

#fundacjaksiazatlubomirskich #theprinceslubomirskifoundation #zamekksiazatlubomirskich #zameklubniewice

Please follow and like us:
Pin Share

Plener malarski młodzieży z Gorzowa Wielkopolskiego

Drodzy Państwo,
Do Zamku Książąt Lubomirskich w Lubniewicach zawitała grupa młodzieży ze szkoły podstawowej nr. 16 w Gorzowie Wielkopolskim. Goście mieli nie tylko okazję zwiedzenia historycznych wnętrz, zobaczenia licznych dzieł sztuki i spaceru po ogrodach w stylu angielskim, ale również zostali na plener malarski na terenie zamku.

Dziękujemy serdecznie za wizytę i zapraszamy wszystkich młodych artystów do odwiedzin!

#fundacjaksiazatlubomirskich#theprinceslubomirskifoundation
#zamekksiazatlubomirskich#zameklubniewice

Please follow and like us:
Pin Share

Sezon letni 2022 – otwarty!

Zapraszamy!

Szanowni Państwo,
Sezon letni w Zamku Książąt Lubomirskich został otwarty. Z uwagi na duże zainteresowanie od 1 czerwca zapraszamy na zwiedzanie wnętrz każdego dnia!
Przed wizytą prosimy o zapisy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00 pod numerem: 882 005 033.
W weekendy: 503 872 397

Zwiedzanie od poniedziałku do piątku – 10:00 – 12:00
Sobota i niedziela – 10:00 – 14:00

Bilety:
Osoby dorosłe – 15 zł/os.
Dzieci do 10 lat – 10 zł/os.
Płatne gotówką u przewodnika

Do zobaczenia!

#fundacjaksiazatlubomirskich#theprinceslubomirskifoundation
#zamekksiazatlubomirskich#zameklubniewice

Please follow and like us:
Pin Share

Pierwsze dni Festiwalu w Lubniewicach

Szanowni Państwo,

Za nami już pierwsze dwa dni Lubomirski Festival. Podczas uroczystego otwarcia zagrał dla Państwa na fortepianie Piotr Sałajczyk z repertuarem kompozycji księcia Władysława i Kazimierza Lubomirskich, Władysława Żeleńskiego, Mieczysława Karłowicza oraz Karola Szymanowskiego. Festiwalowe koncerty w Zamku Książąt Lubomirskich w Lubniewicach prowadzi doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy oraz prezes Polskiego Radia RDC – Pan Tadeusz Deszkiewicz. Drugi dzień Lubomirski Festival poświęcony był pieśniom Władysława Żeleńskiego, które zaprezentowały znakomite śpiewaczki – Joanna Święszek (mezzosopran) oraz Zuzanna Kuliszewska (sopran), a na fortepianie pianistka – Dominika Peszko.Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe koncerty Lubomirski Festiwal w pięknych wnętrzach Zamku Książąt Lubomirskich w Lubniewicach!

Program dostępny na stronie: lubomirskifestival.pl

Lubomirski Festival jest objęty Patronatem honorowym Marszałek Województwa Lubuskiego, Wojewody Województwa Lubuskiego i Marszałka Województwa Małopolskiego.

Lubuskie
Lubuski Urząd Wojewódzki
Małopolska

#theprinceslubomirskifoundation#fundacjaksiążątlubomirskich
#zameklubniewice#zamekksiążątlubomirskich#lubomirskifestival
#festiwalwładysławalubomirskiego

Please follow and like us:
Pin Share

Czwarta edycja Lubomirski Festival!

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na 4 edycję muzycznego Festiwalu im. Ks. Władysława Lubomirskiego składającego się z serii 17 koncertów w miastach takich jak: Lubniewice, Kraków i Przemyśl, organizowanego, jak co roku przez Agencję Artystyczną Kameny oraz Fundację Książąt Lubomirskich i prezesa – Jana Lubomirskiego – Lanckorońskiego. Uroczyste otwarcie festiwalu obędzie się 30 września i będzie trwać do 4 października właśnie w Lubniewicach w Zamku Książąt Lubomirskich. Patronem festiwalu jest książę Władysław Lubomirski, który przeszedł do historii przede wszystkim jako znany mecenas sztuki oraz kompozytor. Wyjątkowy talent muzyczny zaczął prezentować już w dzieciństwie, bowiem młodziutki książę grał na fortepianie ze słuchu, a także komponował utwory do tekstów francuskojęzycznych. Do najbardziej znanych utworów skomponowanych przez księcia należą – Symfonia fantastyczna, Preludium orkiestrowe, Marsz na wielką orkiestrę, Poemat w trzech częściach czy Symfonia F-moll, wydana w Lipsku, a wystawioną w Warszawie i w Birmingham. Jednym z najgłośniejszych dzieł była operetka „Die liebe Unschuld” wydana pod pseudonimem W. Lirski, i wystawiana we Wiedniu od 1912 roku. Książę objął mecenatem polskich muzyków stowarzyszonych w ramach tak zwanej Młodej Polski. Dzięki wsparciu finansowemu księcia Władysława młodzi muzycy – Grzegorz Fitelberg, Ludomir Różycki, Karol Szymanowski i Apolinary Szeluto – założyli Spółkę Nakładową Młodych Kompozytorów Polskich, której celem było wspieranie i promowanie nowoczesnej polskiej muzyki. Do najważniejszych wychowanków i beneficjentów mecenatu księcia Władysława należał najwybitniejszy współczesny Polski pianista – Artur Rubinstein. Poniżej przedstawiamy Państwu zdjęcia z poprzednich edycji Festiwalu im. księcia Władysława Lubomirskiego, potocznie zwanego – Lubomirski Festival. Koncerty odbywały się między innymi w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Krakowie, Łańcucie, Lublinie oraz we Lwowie. W zeszłorocznej edycji Festiwalu mogliście Państwo podziwiać występy podczas transmisji online. Podczas obecnej, czwartej już edycji, możemy zorganizować Lubomirski Festival na żywo i serdecznie zaprosić Państwa do uczestnictwa razem z nami w tym wyjątkowym cyklu wydarzeń i koncertów!

Tegoroczny Festiwal im. Ks. Władysława Lubomirskiego został objęty Honorowym Patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego, Wojewody Województwa Lubuskiego oraz Maszałka Województwa Małopolskiego.

Bezpłatne bilety na koncerty mogą Państwo odebrać w kasach obiektów, w których odbywać się będzie Festiwal. Bilety na koncerty w Zamku Książąt Lubomirskich w Lubniewicach będą dostępne do odbioru od przyszłego tygodnia w Gminnym Ośrodku Kultury „Pod Morwą”.

Program: https://lubomirskifestival.pl/

Lubniewice 30.09 – 04.10.21
Przemyśl 11.10.21
Kraków 11-17.10.21 oraz 21-23.10.2021
Lwów 22- 26.10.2021


#theprinceslubomirskifoundation#fundacjaksiążątlubomirskich
#zameklubniewice#zamekksiążątlubomirskich#lubomirskifestival
#festiwalwładysławalubomirskiego

Please follow and like us:
Pin Share

„Moralność Pani Dulskiej” w Zamku Książąt Lubomirskich

Szanowni Państwo,

Mieliśmy zaszczyt po raz kolejny gościć Państwa we wnętrzach Zamku Książąt Lubomirskich w Lubniewicach. 5 września we współpracy Fundacji Książąt Lubomirskich oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Lubniewice, w Hallu Głównym zamku odbyło się „Narodowe Czytanie” fragmentów dramatu „Moralności Pani Dulskiej” i koncert na żywo. Urokliwe charakteryzacje dopełniły akcję XX-wiecznego dzieła Gabrieli Zapolskiej, które stały się tradycją Biblioteki Publicznej w Lubniewicach. Doznania muzyczne zapewnił nam duet wspaniałych kobiet: Arlety Gredki oraz Joanny Rutkowskiej. Poniżej przedstawiamy fotografie upamiętniające wydarzenie.

#zameklubniewice#zamekksiążątlubomirskich
#narodoweczytanie#moralnośćpanidulskiej
#bibliotekalubniewice

Please follow and like us:
Pin Share

„Italian Arias”

Szanowni Państwo,

29 sierpnia w Zamku Książąt Lubomirskich mieliśmy przyjemność gościć dwóch niezwykłych artystów. Arie antyczne podczas koncertu „Italian arias” wykonał śpiewak Aleksander Kaczuk-Jagielnik oraz pianista Michał Skowronek. Serdecznie dziękujemy Państwu za przybycie w tak licznym gronie! Koncert ten zakończył letni sezon występów we wnętrzach zamku, jednakże pozostańcie z nami, ponieważ już niebawem czekać będą na Państwa nowe atrakcje w zamku

🙂

#theprinceslubomirskifoundation#fundacjaksiążątlubomirskich
#wieczórzklasyką#koncert#zameklubniewice
#filharmoniagorzowska#italianarias

Please follow and like us:
Pin Share

Zabytkowa perła województwa Lubuskiego

Szanowni Państwo,

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z artykułem o niezwykle barwnej i bogatej historii Zamku Książąt Lubomirskich w Lubniewicach.

🙂
„Lubuskie. Zabytkowa perła ze średniowiecznym rodowodem zachwyci każdego konesera piękna. Ze Świebodzina to niecała godzina drogi”

#theprinceslubomirskifoundation#fundacjaksiążątlubomirskich#zameklubniewice
#zamekksiążątlubomirskich

Please follow and like us:
Pin Share