Czwarta edycja Lubomirski Festival!

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na 4 edycję muzycznego Festiwalu im. Ks. Władysława Lubomirskiego składającego się z serii 17 koncertów w miastach takich jak: Lubniewice, Kraków i Przemyśl, organizowanego, jak co roku przez Agencję Artystyczną Kameny oraz Fundację Książąt Lubomirskich i prezesa – Jana Lubomirskiego – Lanckorońskiego. Uroczyste otwarcie festiwalu obędzie się 30 września i będzie trwać do 4 października właśnie w Lubniewicach w Zamku Książąt Lubomirskich. Patronem festiwalu jest książę Władysław Lubomirski, który przeszedł do historii przede wszystkim jako znany mecenas sztuki oraz kompozytor. Wyjątkowy talent muzyczny zaczął prezentować już w dzieciństwie, bowiem młodziutki książę grał na fortepianie ze słuchu, a także komponował utwory do tekstów francuskojęzycznych. Do najbardziej znanych utworów skomponowanych przez księcia należą – Symfonia fantastyczna, Preludium orkiestrowe, Marsz na wielką orkiestrę, Poemat w trzech częściach czy Symfonia F-moll, wydana w Lipsku, a wystawioną w Warszawie i w Birmingham. Jednym z najgłośniejszych dzieł była operetka „Die liebe Unschuld” wydana pod pseudonimem W. Lirski, i wystawiana we Wiedniu od 1912 roku. Książę objął mecenatem polskich muzyków stowarzyszonych w ramach tak zwanej Młodej Polski. Dzięki wsparciu finansowemu księcia Władysława młodzi muzycy – Grzegorz Fitelberg, Ludomir Różycki, Karol Szymanowski i Apolinary Szeluto – założyli Spółkę Nakładową Młodych Kompozytorów Polskich, której celem było wspieranie i promowanie nowoczesnej polskiej muzyki. Do najważniejszych wychowanków i beneficjentów mecenatu księcia Władysława należał najwybitniejszy współczesny Polski pianista – Artur Rubinstein. Poniżej przedstawiamy Państwu zdjęcia z poprzednich edycji Festiwalu im. księcia Władysława Lubomirskiego, potocznie zwanego – Lubomirski Festival. Koncerty odbywały się między innymi w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Krakowie, Łańcucie, Lublinie oraz we Lwowie. W zeszłorocznej edycji Festiwalu mogliście Państwo podziwiać występy podczas transmisji online. Podczas obecnej, czwartej już edycji, możemy zorganizować Lubomirski Festival na żywo i serdecznie zaprosić Państwa do uczestnictwa razem z nami w tym wyjątkowym cyklu wydarzeń i koncertów!

Tegoroczny Festiwal im. Ks. Władysława Lubomirskiego został objęty Honorowym Patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego, Wojewody Województwa Lubuskiego oraz Maszałka Województwa Małopolskiego.

Bezpłatne bilety na koncerty mogą Państwo odebrać w kasach obiektów, w których odbywać się będzie Festiwal. Bilety na koncerty w Zamku Książąt Lubomirskich w Lubniewicach będą dostępne do odbioru od przyszłego tygodnia w Gminnym Ośrodku Kultury „Pod Morwą”.

Program: https://lubomirskifestival.pl/

Lubniewice 30.09 – 04.10.21
Przemyśl 11.10.21
Kraków 11-17.10.21 oraz 21-23.10.2021
Lwów 22- 26.10.2021


niezobowiazujace randki aplikacjahttp://zameklubniewice.pl/?wikary-nowa-ruda-randki
randki koscierzyna#zamekksiążątlubomirskich#lubomirskifestival
#festiwalwładysławalubomirskiego

Please follow and like us:
Pin Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *