Prezes Fundacji, Jan Lubomirski – Lanckoroński został laureatem plebiscytu „Osobowość Roku 2022”!

Z przyjemnością informujemy, iż Prezes Fundacji Książąt Lubomirskich Jan Lubomirski – Lanckoroński został laureatem Konkursu Plebiscytowego „Osobowość Roku 2022” w kategorii Działalność społeczna i charytatywna organizowanego przez „Gazetę Lubuską”.
Prezes Jan Lubomirski – Lanckoroński poprzez działania Fundacji, która powstała w celu kontynuacji działalności społecznej, edukacyjnej, kulturalnej i dobroczynnej prowadzonej przez ród książąt Lubomirskich,  wspiera rozwój polskiej sztuki oraz nauki, rozwija projekty medyczne i edukacyjne, funduje stypendia, przekazuje do szkół sprzęty komputerowe a także zajmuje się renowacją cennych zabytków. Fundacja jest szczególnie zaangażowana w prace społeczne i pomoc osobom potrzebującym.
Zamek Książąt Lubomirskich w Lubniewicach, pomimo tego, iż jest prywatną własnością, jest również miejscem wielu otwartych wydarzeń kulturalnych, takich jak Lubomirski Festival, czy organizowane przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury „Pod Morwą”  Narodowe Czytanie oraz Noc Świętojańska.
Na terenie Zamku kręcono filmy, w tym „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, w którym główne role grali Magdalena Boczarska oraz Piotr Adamczyk. Z inicjatywy Jana Lubomirskiego – Lanckorońskiego gościli tu także Maryla Rodowicz oraz Donatan, którzy nagrywali teledysk do piosenki „Pełnia”.  Muzyk Donatan współpracował również z piosenkarką Cleo – swoim występem uświetnili również Lubniewickie Święto Sandacza, oraz zespołem Enej nad klipami do utworów „Brać” oraz „Sztorm”, również kręconych na Zamku Książąt Lubomirskich w Lubniewicach.
Prezes Jan Lubomirski – Lanckoroński poprzez Fundację wspiera również projekty medyczne, między innymi przekazuje pomoc Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w Lubniewicach, a także włącza się w aukcje charytatywne Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w których wylicytować można na przykład oprowadzanie po Zamku Książąt Lubomirskich w Lubniewicach. Licytacja okazała się wielkim sukcesem i dzięki niej udało się zebrać ponad 17 tysięcy złotych.
Jak już wspominaliśmy wcześniej, we wrześniu ubiegłego roku podczas Lubomirski Festival gościliśmy na Zamku Filharmonię Zielonogórską wraz z jej dyrektorem Rafałem Kłoczko oraz Filharmonię Śląską pod dyrygenturą maestro Sebastiana Perłowskiego. Na przestrzeni lat gościliśmy również Filharmonię Krakowską oraz Filharmonię Gorzowską.
Mieliśmy także okazję organizować wystawy rękodzielnicze a także wystawy lokalnych artystów, między innymi wernisaż wystawy „Brzegi”, prezentującej twórczość pani Agaty Kaczuk – Jagielnik.
Pamiętając o najmłodszych mieszkańcach Lubniewic zaprosiliśmy do naszego Zamku Świętego Mikołaja, który spotkał się tam z dziećmi i rozdał świąteczne prezenty oraz organizowaliśmy świąteczne konkursy. Ufundowaliśmy nagrody dla wszystkich uczestników konkursu Karpiowe Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka.
Jan Lubomirski – Lanckoroński partycypował również w kosztach związanych z przygotowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Lubniewicach.
W ciągu ostatnich lat odwiedziło nas mnóstwo ciekawych osób, między innymi Zofia Mąkosa – laureatka Lubuskiego Wawrzyna Literackiego oraz Rafał Buczyński, który odwiedzał rowerem najpiękniejsze miejsca w Polsce w ramach walki z nowotworem (projekt „100 dni rowerem”).
Mieliśmy przyjemność gościć także Jej Ekscelencję Panią Ambasador Węgier Orsoly’ę Zsuzsanny’ę Kovács.
Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy – jest to dla nas potwierdzenie tego, jak istotne są podejmowane przez nas inicjatywy.

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *